شنبه 19 آذر 1401 | Saturday, 10 December 2022
0
پنجشنبه 3 آذر 1401-7:23

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی‌‍رفسنجانی/ ۴ آذر ۱۳۷۶/ کتاب «انتقال قدرت»

جمعی از فرماندهان بسیج آمدند. آقای [علیرضا] افشار، [فرمانده بسیج] گزارش داد. جوایز ده نفر از برگزیدگان را دادم. 
خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی‌‍رفسنجانی/ ۴ آذر ۱۳۷۶/ کتاب «انتقال قدرت»

آن‌ها هم تندیسی به من هدیه کردند. کتاب خاطرات [دوران مبارزه] خود را به آن‌ها دادم. برایشان درباره خدمات بسیج صحبت‌کردم و اشاره‌ای هم به راهنمایی‌های امام در مورد رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نمودم.

دکتر [عبدالله] جاسبی آمد. از کارهای دانشگاه آزاد اسلامی و کنکور گزارش داد و راجع به مسائل روز و مشکلات ناشی از تحرک جدید آیت‌الله منتظری صحبت شد. دکتر [محمدعلی] نجفی، [رئیس سازمان برنامه و بودجه] آمد و گزارشی داد از نکات مهم بودجه سال ۱۳۷۷ که تکمیل‌کرده‌اند؛ سیاست تعدیل را ادامه داده‌اند، ولی بودجه عمرانی را کم‌کرده‌اند.

اخوی محمد، [معاون اجرایی رئیس‌جمهور] آمد. برای دادن اعلامیه توسط [حزب] کارگزاران سازندگی به حمایت از رهبری مشورت‌کرد؛ نظر موافق دادم. از مشکلات آینده و مسائل جاری‌گفت. قرارشد، به خاطر وضع ملتهب حوزه [علمیه] قم، مراسم سالگرد حاجیه والده مرحومه را دو هفته عقب اندازیم. امروز روزنامه‌ها، مصاحبه دیروز من را مورد توجه ویژه قرار داده‌اند؛ [چپ و راست]، دو طرف هم راضی‌اند.
عصر گزارش‌ها را خواندم و کارها را انجام دادم.

شب به خانه آمدم. تظاهرات حمایت از رهبری، امروز هم بود. تفسیرها و تحلیل‌ها در داخل و خارج فراوان است. اولین اعلامیه رسمی حمایت از آیت‌الله منتظری را جامعه زنان به ریاست خانم اعظم طالقانی داده است؛ احتمالاً دیگران هم این کار را به‌تدریج انجام دهند.

منبع: انتخاب


به اشتراک بگذارید: