پنجشنبه 9 تير 1401 | Thursday, 30 June 2022
0
پنجشنبه 2 تير 1401-6:57

خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ۲ تیر ۱۳۷۷

خاطرات آیت الله هاشمی: مقدمه کتاب خاطراتم [= عبور از بحران]را تکمیل  و به محسن دادم. محسن، جریان مذاکراتش با قوه قضاییه در مورد پرونده آقاى [غلامحسین]کرباسچى، [شهردار تهران]را داد. تذکر داده که سعى‌کنند، مواردى‌که باعث وهن نظام و مطرح‌شدن تهمت‌هاى واهى نسبت به شخصیت‌هاى‌کشور است، مطرح نشود؛ چون نفس مطرح‌شدن، باعث سوءاستفاده دشمنان مى‌شود و منتظر روشن‌شدن نتایج دادگاه نمى‌شوند.
خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ۲ تیر ۱۳۷۷

[امروز به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، تعطیل بود.] در منزل بودم. مقدمه کتاب خاطراتم [= عبور از بحران] را تکمیل  و به محسن دادم. محسن، جریان مذاکراتش با قوه قضاییه در مورد پرونده آقاى [غلامحسین] کرباسچى، [شهردار تهران] را داد. تذکر داده که سعى‌کنند، مواردى‌که باعث وهن نظام و مطرح‌شدن تهمت‌هاى واهى نسبت به شخصیت‌هاى‌کشور است، مطرح نشود؛ چون نفس مطرح‌شدن، باعث سوءاستفاده دشمنان مى‌شود و منتظر روشن‌شدن نتایج دادگاه نمى‌شوند.

عصر آقاى خاتمى، رییس‌جمهور آمدند. در حیاط منزل نشستیم و مذاکرات طولانى در مسایل مهم کردیم. از سخت‌گیرى‌هاى رهبرى در مورد آمریکا ناراضى است و مى‌گوید، میدان مانور را بسته‌اند و از عدم حمایت رهبرى از وزیرکشور هم گله دارد. تقاضا کرده بود که کمک کنند و مانع سقوط ایشان بشوند، ولى رهبرى گفته‌اندکه بى‌طرف مى‌مانند و از آقاى [عبدالله] نورى هم گله داشت که در مقابل رهبرى، رفتار خوبى نداشته و براى پذیرفتن مسئولیت نیروى انتظامى، شرط گذاشته و از دفتر رهبرى، خیلى ناراحت است؛ فکر مى‌کند آنها در موارد حملاتى که از سوى ائمه‌جمعه و دیگران، در رابطه با مسایل دوم خرداد صورت می‌گیرد، بى‌تأثیر نیستند و از سپاه و [وزارت] اطلاعات، به شدت ناراضى است و آنها را شریک در فشارها مى‌داند. راجع به جایگزینى آقاى نورى در وزارت کشور هم صحبت شد.

 منبع: انتخاب


به اشتراک بگذارید: