پنجشنبه 9 تير 1401 | Thursday, 30 June 2022
0
سه شنبه 31 خرداد 1401-7:37

استنلی مارش، هنرمند، بازرگان و نیکوکار

استنلی مارش، هنرمند، بازرگان و نیکوکار از اهالی آماریلو در تگزاس بود. او بیش از هر چیز به‌دلیل حمایت از کادیلاک رنچ شناخته می شود؛ یک نمایشگاه هنری عمومی و غیرعادی در مسیر جاده تاریخی ۶۶ که اکنون اینتراستیت۴۰ نامیده شده و در غرب آماریلو واقع است. در دهه۱۹۷۰ مارش با گروه هنری انت فارم برای ایجاد کادیلاک رنچ همکاری کرد.
استنلی مارش، هنرمند، بازرگان و نیکوکار

مارش همچنین در تامین مالی سایر پروژه‌های هنری عمومی در آماریلواز جمله موزه دینامیت -پروژه‌ای ساخته‌شده از صدها علامت ترافیکی تمسخرآمیز- شناخته می‌شود. این تابلوها حاوی پیام‌هایی چون «راه به پایان نمی‌رسد»، «لابوک [شهر] یک لکه گریس است» و «من در آماریلو سفرهای زیادی داشته‌ام» بود. مجموعه‌ای دیگر از این علائم ترافیکی کمیک در آدریان نمایش داده شد. سایر پروژه‌های هنری عمومی مارش شامل بقایای فرضی یک مجسمه غول‌پیکر با نام «اوزیماندیاس» و «تپه شناور» -یک تپه طبیعی عظیم که نوار سفید باریکی روی آن پیچیده شده بود- است. با این همه منتقدان ارزش هنری این آثار را نازل ارزیابی کردند. وی در پاسخ به این انتقادات گفت هنر، فرمی مشروع از دیوانگی است و من این کار را به نحو احسن انجام می‌دهم.

 زندگی شخصی

پدربزرگ استنلی مارش سوم، استنلی مارش یکم در حوزه نفت فعالیت داشت. مارش سوم از دانشگاه پنسیلوانیا در اقتصاد و تاریخ فارغ‌التحصیل شد. وی مدتی در آماریلو بانکداری می‌کرد و پس از آن شبکه‌های تلویزیونی KVIA-TV، KVII  را از طریق کمپانی رسانه‌ای مارش خرید؛ اما این شبکه‌ها را در ۲۰۰۲ فروخت. دفاتر شرکت‌های شرگرمی وابسته به مارش در بلندترین برج آماریلو با نام چیس تاور واقع است. وی در دهه۱۹۹۰ با چندین پرونده قضایی در ارتباط با حبس، سوءرفتار جنسی و آزار و اذیت نوجوانان مواجه شد که در نهایت توانست آنها را حل و فصل کند. وی در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴ در آسایشگاهی واقع در آماریلو درگذشت.

منبع: دنیای اقتصاد


به اشتراک بگذارید: